Nokian Autokatsastus Oy
Aukiolojat
| MA | 9:00 - 17:00 |
| TI | 9:00 - 17:00 |
| KE | 9:00 - 17:00 |
| TO | 9:00 - 17:00 |
| PE | 9:00 - 17:00 |
| LA | Suljettu |
| SU | Suljettu |
Tiedot päivitetty 28.2.2012


Hinnat
| Määräaikaiskatsastus: Enintään 3 500 kg:n ajoneuvo, drive-in | 48,00 eur | |
| Määräaikaiskatsastus: Yli 3 500 kg:n ajoneuvo | 65,00 eur |
|
| Pakokaasumittaus: Bensiinikäyttöinen ajoneuvo | 17,00 eur |
|
| Pakokaasumittaus: Dieselkäyttöinen ajoneuvo enintään 3500 kg | 27,00 eur |
|
| Pakokaasumittaus: OBD-mittaus (2001 ja sitä uudemmat bensakäyttöiset) | 11,00 eur |
|
| Jälkitarkastus: Enintään 3 500 kg:n ajoneuvo | 17,00 eur |
|
| Rekisteröintikatsastus: Ensi kertaa suomessa rekisteröintikatsastettava | 120,00 eur |
|
= Keskitasoa vähintään 5 % kalliimpi
= Keskitasoa vähintään 5 % halvempi
Trafin tilastotietoa tältä asemalta:
| Autojen keski-ikä | Hylättyjen osuus | |
| 2011: | 12,9 | 27,4% |
| 2010: | 12,6 | 23,9% |
Asiakkaiden kommentit katsastusaseman palvelusta
Hienosti sujui. Jonottaa ei tarvinnut yhtään ilman ajanvaraustakaan (kuulemma sadepäivinä käy vähemmän asiakkaita), katsastusmies jutteli mukavia, ja homma oli ohi 20 minuutissa. (22.9.2011)
Haluan kritisoida asiakkaiden palvelujärjestystä, jossa ei selvästikään ole sisäistetty yhtä hyvän asiakaspalvelun elementtiä. Olin tänä aamuna varannut ajan autoni katsastukseen klo 9.00 eli siis liikkeen avaushetkeen. Ohitseni meni kuitenkin paikalle satunnaisesti tullut katsastettava. Hänet palveli siis ensimmäinen katsastusmies, toinen alkoi tutkia pihassa ollutta mopoa, jossa ei virkailijan antaman lausunnon mukaan ollut edes papereita mukana. Kolmas katsastaja palveli sitten minua noin 15 minuuttia myöhässä. Meniköhän tässä kaikki ihan oikein ? Katsastus sisänsä hoiudettiin hyvin asiallisesti ja nopeastikin. Tulin toisella autolla katsastukseen vähän vaille klo 10. Odottelin vastaanottotilassa katsastusmiestä noin kymmenisen minuuttia eikä siinä sinänsä mitään. Olin tullut katsastukseen aikaa varaamatta. Hämmästykseni oli kuitenkin suuri kun minut ohitti jonossa liikkeessn myöhemmin tullut asiakas. Keskustelun sävystä päätellen ilmeisesti aseman henkilökunnan hyvä tuttu. Katsastus hoidettiin sinänsä asiallisesti ja kaikinpuolin hyvin. Asiakaspalvelutyötä itse pitkään tehneenä haluaisin muistuttaa teitä siitä, että jos varaatte aikoja katsastukseen, niin pitäkää ajoista kiinni. Ainakaan aamun ensimmäinen aika ei saa heti myöhästyä. Jonojen järjestyksen suhteen pitää olla tarkkana. Osaltani arvelin, että "tutulla" aiakkaalla oli varmaan kiire, mutta ette te voineet millään tietää minun päiväni kiireisyyttä. (19.4.2011)
Asiantunteva ja rento henkilökunta. (18.4.2011)
Asiantunteva ja rento henkilökunta. (18.4.2011)
ok (31.3.2011)
Nopea ja asiallinen palvelu jopa hinnastoakin edullisempaan hintaan. (25.3.2011)
Aivan asiallinen ja ystävällinen palvelu. Muita asiakkaita ei näkynyt, joten sisään pääsi heti ilman ajanvarausta. (28.9.2010)
Takaisin


