Aktiivisesti hinnoistaan tiedottava katsastusasema

Oulun Katsastus Oy

Kaarnatie 4, 90530 Oulu
http://www.oulunautokatsastus.fi/
Puh. (08) 540 9732, Fax. (08) 540 9736
Tiedot päivitetty 31.1.2012

Hinnat

Määräaikaiskatsastus: Enintään 3 500 kg:n ajoneuvo, drive-in45,00 euroa
Pakokaasumittaus: Bensiinikäyttöinen ajoneuvo13,00 euroa
Pakokaasumittaus: Dieselkäyttöinen ajoneuvo enintään 3500 kg18,00 euroa
Pakokaasumittaus: OBD-mittaus (2001 ja sitä uudemmat bensakäyttöiset)5,00 euroa
Jälkitarkastus: Enintään 3 500 kg:n ajoneuvo10,00 euroa

= Keskitasoa vähintään 5 % kalliimpi
= Keskitasoa vähintään 5 % halvempi

Ilmoita hintatiedot

Asiakkaiden kommentit katsastusaseman palvelusta

Lisää oma arviosi

Hyvää palvelua ja jouhevaa toimintaa.SUOSITTELEN LÄMPIMÄSTI TUTUILLENI JA MYÖS TUNTEMATTOMILLEKIN.Ensi vuonna tavataan,jos eletään..... (5.1.2012)

Oli vissiin uus inssi kun unohti testata töötin ja takapenkin turvavyöt. Palvelu silti hyvä, jälkitarkastuskin ilmainen. (11.8.2011)

Ilmoituksessa Drive-in ja minulla ajoaikaa 6pv ja virkailija sanoo, että ei ehditä ennen sitä. Pitkää pinnaa vaatii Drive-in katsastajilta odottaa viikko jonossa...... (31.5.2011)

Hyvä ystävällinen palvelu. Ilman ajanvarausta aamulla n.tunnin odotus. (21.4.2011)

Tarkasti ja perusteellisesti auto syynättiin, mutta silti järki mukana pitäen. Aikaa varaamatta ei taida ainakaan iltapäivällä päästä eli ruuhkaa on. (17.3.2011)

Ajanvarauksella koko homma ohi vajaassa 15 minuutissa. Rennon ystävällistä palvelua sekä toimistosta että katsastusmieheltä. (14.3.2011)

Erinomaista on toiminta tällä katsastusasemalla. (9.3.2011)

Asiantunteva katsastus. Loistava paikka. Tarkkaan tutki auton ja kysyttyäni jarrupaloista ja iskareista tulevaisuutta ajatellen katsastaja kertoi tarkkaan mitä oli mieltä ja arvioi kuinka kauan kyseiset osat tulisivat kestämään. (15.2.2011)

Erittäin mukavaa hlökuntaa ja ohjeistettiin hyvin auton korjautusta varten. Vaikkei läpi mennytkään, niin silti täysi kymppi palvelulle. Tilattu aika piti kutinsa. Käytän mielelläni autoni siellä vastaisuudessakin ja suosittelen tietysti myös muille.. (7.2.2011)

Viihtyisä ja sujuva palvelu (27.1.2011)

Todella hyvä ja ammattitaitoinen palvelu. käyn uudelleen vuoden päästä. Odotellessa sai juoda hyvää kahvia (11.1.2011)

Palvelu oli hyvää ja asiantuntevaa. Pienen joskin tärkeän vian löysi ja sen sai käydä ilmatteeksi näyttään uudelleen.Varasin ajan joka oli 8.15. Auto oli siihen aikaan jo katsastettu. Joskin ilman varattua aikaa oisin saanut jonottaa väkimäärästä päätellen. Suosittelen! (8.1.2011)

Hyvä ja nopea palvelu. Väärin suunnatut ajovalot suunnattiin samalla oikein :-) (10.12.2010)

Hyvä palvelu ei tarvinu kauaa jonottaa. Asiallinen katsastumies. Suosittelen. (2.12.2010)

Nopea katsastus ja ystävällinen palvelu. Nähdään ensi vuonna uudestaan! (20.10.2010)

Erittäin asiallinen ja nopea palvelu, kuten edellisinä vuosinakin. (19.10.2010)

Nopea oli katsastus ilman ajanvarausta. Kiitos (1.10.2010)

Erittäin ystävällinen ja ammattitaitoinen katsastuspalvelu. Kiitos! (24.9.2010)

Sain ajan 2 h ajanvarauksesta. Miellyttävä ja asiallinen palvelu.Suosittelen.(ja kahvi ja keksit oli kyllä ihan hyviä, alkää ruikuttako turhista :) (24.9.2010)

Ystävällinen ja opastava palvelu, katsastusmies löysi vuodon jarrutehostimen alipaineletkusta ja esti näin kenties moottorivaurion synnyn. Näytti lisäksi, että mitä niveliä voitelemalla alkaa vaihdekeppi liikkua sulavammin. Edellisellä käyntikerralla toinen ajovalo myös säädettiin samaan hintaan kun osoitti hieman liian ylös tai alas. Aion käydä täällä jatkossakin. (23.9.2010)

Kiitos erittäin ystävällisestä ja asiantuntevasta katsastustapahtumasta! Suosittelen asemaanne tuttavilleni! (21.9.2010)

Erittäin asiallista toimintaa ja mukavaa henkilökuntaa! (16.8.2010)

Rehti katsastaja huomasi, että oli kallistuksenvakaajan pultit löysällä mutta kiristikin ne sen sijaan, että olisi antanut hylätyn. Mielestäni todella reilua palvelua. (14.8.2010)

Todella huono asiakaspalvelu ja kaiken kruunasi tympeä ja ammattitaidoton katsastusmies! (23.7.2010)

Täällä on tullut käytettyä autot jo monta vuotta. Asiallinen. Moitittavaa/kehitettävää: -ensirekisteröinnit puuttuu tällä hetkellä -jonot aika pitkät ilman ajanvarausta (16.7.2010)

Ilman ajanvarausta 10min odottelun jälkeen sisään. Hyvä palvelu toimistossa ja hallissa. Käyn toistekin. (9.7.2010)

mainio palvelu, sain mennä ruuvaamaan valojen korkeutta katsastuksen jälkeen ja sitten uusi tarkastus valoille :) tarjolla kahvia ja keksejä. ++++++! (10.6.2010)

Asiallista palvelua koko rahalla. Katsastussetä näytti kädestäpitäen vikapaikat ja kertoi myös kysyttäessä mitä niille on tehtävä. Jälkitarkastaja kiristi vielä korjaajalta löysäksi jääneen pultin kunnolla kiinni ilman eri hintaa :) (3.6.2010)

Ensimmäisen käynnin perusteella hyvää palvelua halvalla vaikka pomppasikin auto! Toivottavasti pysyy taso samana. (28.5.2010)

kävin tänään 18.5.10 katastamassa pirssin ja ei voi muuta kuin antaa kassillinen ruusuja henkilökunnalle!!! onnellinen "ekkerin"omistaja ps.tulen toistekkin!!! (18.5.2010)

Asiallinen paikka, asioin varmasti uudelleen. (18.5.2010)

Aikataulussa oltiin ja puolessa tunnissa homma bueno. Työpäivän jälkeen ehti nätisti asiat hoitaa. Tyytyväinen olen ja menen toisenkin auton katsastamaan samaan paikkaan. (5.5.2010)

Jonoja tuntuu olevan ja ihan syystä. Varminta kun varaa ajan etukäteen, mutta samalle päivälle pääsee varaamattakin kun menee ennen kahta odottamaan. Mukavaa palvelua ja katsurit vastailevat asiallisesti kysymyksiin katsastuksen lomassa. Jos ei halua seurata tilannetta niin voi ryystää sisällä kahvia ja vaikka ostaa uudet vanteet sillä aikaa :). (1.4.2010)

Moitteetonta palvelua alusta loppuun (18.3.2010)

Jäi todella positiivinen kuva paikasta, vaikka vikaa kotterosta löytyikin. Erittäin ystävällinen ja ammattitaitoinen henkilökunta. (18.3.2010)

Jälleen kerran erittäin asiallista palvelua, etukäteen varattu aikakin piti kutinsa muutaman minuutin tarkkuudella. Suosittelen! (14.3.2010)

Erinomainen palvelu. Pitkä odotusaika ruuhkan vuoksi keskellä päivää (1,5 h). Kahviautomaatin kahvi ala-arvoista litkua. Iso plussa teepusseista (ei lähellekään halvinta lajia). Olisi ollut hyvä saada jotain palautetta auton tulevista korjauskohteista (niitäkin on). (2.3.2010)

Hyvä, ystävällinen ja edullinen palvelu. Hyvin kerrottiin auton kunnosta. Suosittelen! (1.3.2010)

Erinomainen ja ammattitaitoinen suoritus heti aamusta! Menen toistekin ja suosittelen kaikille muillekin. (2.2.2010)

Mahtavaa palvelua.Ei menny audi heitolla läpi.Pari pikku vikaa ja jälkitarkastus 0e .SUOSITTELEN!!!!! (5.1.2010)

Hyvä ja asiallinen palvelu, palvelu pelas moitteettomasti ja katsastus aikakin oli kohdallaan! suosittelen. (23.12.2009)

Täällä käyn jatkossakin. Hyvää palvelua. (22.12.2009)

Asiallista ja rivakkaa toimintaa, ei valittamista. Tulee varmasti käytyä jatkossakin. (18.12.2009)

kiitokset ammattitaitoisesta ja ystävällisestä palvelusta. Kahvikin oli tuoretta ja hyvää. ei moitteen sijaa kun autokin meni lävitse. (4.12.2009)

Hyvää ja asiallista palvelua. Niin kuin katsastuksen tulee ollakin: ohjaavaa ja neuvovaa, ei pelkkää kyttäystä. (27.11.2009)

ystävällinen katsastusasema. suosittelen (20.11.2009)

Todella hyvä palvelu. Täällä oiva esimerkki asemasta jossa ollaan ammattitaitoisia, osataan asiakaspalvelu ja ei kuitenkaan hinnoitella toimintaa korkeimman taksan mukaan. Autoni ei läpäissyt katsastusta nyt...korjauksien jälkeen läpäisee ! Sain hyvät ohjeet ! (19.11.2009)

Hyvä paikka, katsastus kesti tovin mutta niin muuallakin. Uusintanäyttö 0€ OBD- viasta! (4.11.2009)

Miksi paikka mainostaa ILMAN AJANVARASTA olevaa katsastusta koska se ei onnistu. Tästä pitää olla nettisivuilla muutakin kuin että SUOSITTELEMME AJANVARAUSTA, menen jatkossa muualle ja maksan vaikka pari kymppiä enemmän, jotta saan asian hoidettua kuntoon. (29.10.2009)

Edullinen ja todella hyvä ja ystävällinen palvelu. Suosittelen lämpimästi. (28.10.2009)

Mainio palvelu, aika järjestyi vaikka leimaus jäi viimetippaan ja merkityksettömät jutut meni suullisella huomautuksella. (28.10.2009)

Täytyypä sanoa,etten ole koskaan aikaisemmin näin hyvää palvelua katsastusasemalla saanut. SUOSITTELEN !!!!!!!!!!!! (17.9.2009)

Hyvää palvelua. (28.8.2009)

SINISEN VUODEN FOORDIN 1989 PAKETTIAUTON KULJETTAJAN KOMENTTI. OULUN KATSASTUS OY ASEMALLA ALPILASSA OULUSSA. LOISTAVA JA YSTÄVÄLLINEN PALVELU. PARAS KATSASTUS ASEMA. KAIKKI OK. EN OLE KOSKAAN SAANUT NÄIN HYVÄÄ JA YSTÄVÄLLISTÄ PALVELA. SUOSITTELEN JA KIITÄN. (26.8.2009)

Huonoa kahvia (24.8.2009)

Huono palvelu (10.8.2009)

Erittäin hyvää ja rentoa palvelua! Tullaan vastakin käymään! (24.6.2009)

Erittäin asiallista ja kohteliasta palvelua, toimistontytöstä lähtien. Kerroin katsatusmiehelle mitä olin autooni ennen katsatusta tehnyt, kehui, että hyvin oon tehnyt ja auto on erinomaisessa kunnossa. (6.6.2009)

Hyvä ja sujuva palvelu. Varmasti tulen käyttämään uudestaan. Hintakin Oulun edullisin. (27.5.2009)

Tosi hyvä asiakaspalvelu, hyvää kahvia, nopeasti tapahtui jälkitarkastus ilman ajanvarausta. Ekalla kerralla varasin ajan ja hyvin oli allakassa vaihtoehtoja. Ei menny läpi ensin mutta inssi ei v****illut vaan antoi jopa hinta-arvion miten iso ko. remontti tulee olemaan. Halapa oli tämä paikka, aion käydä uudestaan. (22.5.2009)

Hyvin toimi palvelu. Vaikka piti käyttääkin uudelleen niin selvisipähän vikakin joka tuli korjattua. Edullisin. Suosittelut! (22.5.2009)

Tahtoo olla ruuhkaa asiakaspalvelussa sekä puhelimessa. Edukkain asema ja sana kiirii. Ottavat aamusta selvästi liikaa porukkaa jonoon, iltapäivällä paremmin aikataulussa. (5.5.2009)

Ainakin Mikan osalta opastava ja ystävällinen palvelu, kuten kuuluukin olla. Pienet korin kulumat ei haittaa. Pääasia, että auto on turvallinen liikenteessä. Rikkinäinen iskari vaihtoon ja uusintanäyttö 0,00€. Kiitos! ** Suosittelen ** (4.5.2009)

Kaiken kaikkiaan upeaa palvelua asemalta saa, käytän jatkossakin. (14.4.2009)

Hyvä ja asiallinen palvelu, käyn kyllä jatkossakin täällä. (7.4.2009)

Käytin äidin kauppakassia leimalla ja palvelu oli parasta mitä olen koskaan katsastuksessa saanut. Voin suositella varauksetta kaikille! (24.3.2009)

Asiallista ja mukavaa palvelua. Eikä mennyt koko päivää. Huom. Suosittelen varamaan ajan ennakkoon! (20.3.2009)

suosittelen (19.3.2009)

Hyvä ja asiallinen palvelu suosittelen (18.3.2009)

Hyvää palvelua ja varattu aika piti paikkansa. Alueen halvimmat hinnat. (18.3.2009)

Tarkastus huolellista, palvelu kiitettävää ja hinnat kohdallaan. (6.3.2009)

Työ tarkkaa ja palvelu kiitettävää. Hinnat kohdallaan. (6.3.2009)

Asialliset hinnat ja katastajat. Pomppaaminenkaan ei harmittanut edullisten hintojen vuoksi. Viat kuntoon ja uusintanäyttöön jonottamatta klo.8 aamulla. Kannattas mainostaa lähikuntien lehdissä. (5.3.2009)

Erittäin asiallinen palvelu paikkakunnan halvimmalla hinnalla, suosittelen! (24.2.2009)

Suosittelen! (18.2.2009)

Ripeää ja määrätietoista toimintaa, sekä mukava palvelu. Varattu aika piti paikkansa ja hintakin on kohdallaan. Tulen varppina toistekin :) (18.2.2009)

Tarkkaa työtä ja hyvää palvelua. Lisäksi halvin. Menen uudestaankin. (4.2.2009)

Paikasta löytyy neliveto-jarrudyno, eli quattro-miehille asiallinen paikka. (26.1.2009)

+ Asiallinen katsastusmies. Tarkastaessaa kertoi samalla asiakkaalle, mitä milloinkin tarkasti. + Kaupungin halvin hinta. - Varattu aika oli 15min myöhässä. (22.1.2009)

Mitä nyt hieman ruuhkaa ilman ajanvarausta, mutta kiitettävää toimintaa. Tarkastaja asiallinen ja kertoi kysymättä että mitä nyt ja mitä mikäkin lukema kertoo. (20.1.2009)

Asiallinen, mutta tarkka. Ihan ok palvelu. Voisin käydä uudelleenkin. (12.1.2009)

Mainio palvelu, joulun alla aamusella ei ollut pahasti edes ruuhkaa, katsastusmiehen arvio odotusajasta oli kohdallaan ja sisään pääsi nopeasti. Miinusta odotustiloista; halli vähän kalsea, eikä edes penkkejä joilla istuskella. (9.1.2009)

Asiallista ja lupsakkaa palvelua. Seurasin hallin puolella katsastustoimintaa ja varsin tarkkaan kaikki paikat tutkittiin. Kannattaa varata aika etukäteen, nytkin näytti olevan ruuhkaa. Jos katsastuksen hinta säilyy kilpailukykyisenä niin täällä tulee käytyä myös jatkossa. (30.12.2008)

Erittäin hyvä ja ystävällinen palvelu! Asioin jatkossakin, ja taisi tulla paikasta kantapaikkani katsastuksille! Ajan sai varaamatta samontein kun paikalle meni! (19.12.2008)

Ystävällinen, asiallinen ja edullinen. Suosittelen (1.12.2008)

Lepposa ja rento asiakaspalavelu, edulliset hinnat, nopia palavelu ja hyvät remonttivinkit ongelmien ilimaantuesa!! Nämä nuoret katastusmiehet ossaavat asiansa!! (28.11.2008)

Erittäin hyvä katsastuspaikka ja hyvä palvelu +++ (28.10.2008)

Erittäin asialline ja pätevä palvelu, ja vieläpä edullinen, käyn varmasti jatkossakin!! (21.10.2008)

Erinomainen asiakaspalvelu sekä puhelimessa että paikan päällä! Varasin ajan, tulin paikalle 15 minuuttia etuajassa, katsastus aloitettiin välittömästi. Voin suositella kaikille! (21.10.2008)

Varatut ajat olivat 25min myöhässä. Syyksi ilmoittivat tietokone ohjelmien kaatumisen. Odotustilat ovat nuhruiset, koska kyseessä on vanha huoltoasema. (3.10.2008)

Erittäin hyvää palvelua alusta loppuun! (17.9.2008)

Hyvä ja asiantunteva palvelu. Katsastus sujui jonottamatta ja joustavasti! (5.7.2008)

Mukavaa palvelua ja reilua tarkastusta. Miinuksena kuittiin ei täytetty pakokaasu-arvoja eikä jarrudynamometrituloksia. (2.7.2008)

Varaa aika etukäteen - suosittu paikka. En päässyt katsastukseen tälle päivälle, vaikka mainostavat katsastuspalvelua "aikaa varaamatta". (27.6.2008)

Hyvä ja asiantunteva palvelu. Ei nipota turhista, vaan sanoo miten asiat oikeasti on. (5.6.2008)

Hyvää asiakaspalvelua ja vielä neuvot päälle! Suosittelen. (28.5.2008)

Hyvä ja asiallisen neuvova palvelu :) (23.5.2008)

Asiallinen ja mukava palvelu. (28.4.2008)

Takaisin




Lisää linkkibanneri
kotisivuillesi

Haluatko mainostaa
tässä? Ota yhteyttä
palautelomakkeella.