SF Katsastus Oy Raisio

Tuotekatu 4, 21200 Raisio
Puh. 0207 995 620, Fax. 0207 995 629

Aukiolojat

MA 8:00 - 18:00
TI 8:00 - 18:00
KE 8:00 - 18:00
TO 8:00 - 18:00
PE 8:00 - 18:00
LA Suljettu
SU Suljettu

Tiedot päivitetty 28.2.2012

Hinnat

Määräaikaiskatsastus: Enintään 3 500 kg:n ajoneuvo, drive-in29,00 eur
Pakokaasumittaus: Bensiinikäyttöinen ajoneuvo15,00 eur
Pakokaasumittaus: Dieselkäyttöinen ajoneuvo enintään 3500 kg25,00 eur
Pakokaasumittaus: OBD-mittaus (2001 ja sitä uudemmat bensakäyttöiset)13,00 eur
Jälkitarkastus: Enintään 3 500 kg:n ajoneuvo20,00 eur

= Keskitasoa vähintään 5 % kalliimpi
= Keskitasoa vähintään 5 % halvempi

Trafin tilastotietoa tältä asemalta:

 Autojen keski-ikäHylättyjen osuus
2011:10,924,8%
2010:10,825,0%
Ilmoita hintatiedot

Asiakkaiden kommentit katsastusaseman palvelusta

Lisää oma arviosi

Hyvä ja miellyttävä palvelu. Päivän lehden selailtuani asia oli hoidettu.Vuoden kuluttua uudestaan. (2.3.2012)

Joskus aikanaan valtiollisella asemalla 80-l lopulla jo katsastaneena.....luuli nyt kun olis tullu eri planeetalle. Onhan noita vielä samanlaisella asenteella olevia paikkoja jos etsii.... Siis loistava homma, katsastin auton määräaikaisajan umpeuduttua huollon vuoksi. Toimipaikasta ystävällisesti vielä kysyttiin varauksen yhteydessä rekkaria, mikäli liikenteen valvonnassa pysäytettäisiin....sitä hätäpäissäni kun soittaessani en huomannu sanoa. Älyttömän kiva, valoisa, viihtyisä paikka. Todella miellyttävä palvelu. Tällaista 2010-luvun palveluasennetta ja kulttuuria tulisi joka paikassa noudattaa. Varmasti jatkossakin katsastan tässä paikassa! Tarkastus oli tarkka ja selkeästi kaikki kohteet läpikäyvä. Näitä lisää tuolla henkilöstöllä! Kiitos koko porukalle! (11.1.2012)

Sujuvin ja miellyttävin katsastuskokemus ikinä. Ei silti mikään läpihuutojuttu, vaan auto tsekattiin tarkkaan ja annettiin hyvät ohjeet mitä paikkaa kannattaa tarkkailla ja tarvittaessa korjauttaa. Suosittelen ilman muuta tutuilleni ja tätä kautta myös vieraille! (9.12.2011)

Joka kerta ystävällinen ja asiantunteva palvelu. Kiitos. (5.12.2011)

Nopeaa ja ystävällistä palvelua Drive-in asiakkaalle. Siisti paikka. Perusteellinen auton tarkastus ja suullinen kuntoarvio. Mene takuulla toistekin. (4.11.2011)

Palvelu erittäin asiallista ja ystävällistä. (28.10.2011)

Kävin tänään aamupäivällä, nopea, asiallinen palvelu! (12.10.2011)

2 Kertaa olen tuolla käynyt aamusella, ja kummallakin kerralla olen saanut ystävällistä ja nopeaa palvelua. (21.9.2011)

En suosittelisi kenellekkään. Nimeltä mainitsematon katsastusmies kyseisellä asemalla on epäpätevin ammattiinsa mitä koskaan tullut vastaan! (17.8.2011)

Palvelu oli hyvää ja asiallista. Henkilökuntansa kertoi selkeästi autoni kunnonja mahdolliset puutteet. Käyn jatkossakin vaikka ei mentyään auto laakista läpi :) (11.8.2011)

Minusta oikein hyvä paikka katsastaa auto. Palvelu on ystävällistä ja ammattitaitoista. (29.7.2011)

Hyvä palvelu. Käytän heidän palvelujaan jatkossa. (22.7.2011)

Asiakaspalvelu oli ok (8.7.2011)

Erittäin ystävällinen ja hyvä palvelu. Katsastus tehtiin tarkasti ja kommentoiden. Kiitos - tulen toistekin! (28.4.2011)

Hinnaltaan muihin alueen miin verrattuna halpa. Palvelu oli hyvää, vaikkakin katsastus alkoi hitusen myöhässä varatusta ajankohdasta. Mutta odottaminen kävi hymyssä suin, tuoreen kahvin ja Tekniikan Maailman kera. Kaikkiaan oiken hyvä paikka katsastaa auto aurinkoisena kesäaamuna. (28.4.2011)

Ruuhkaantumisesta huolimatta ystävällistä toimintaa. Hallin puolella huolellinen, hosumaton työ, vaikka jonossa monta tulijaa. Hyvä hyvä. (26.4.2011)

Erittäin miellyttävä käynti. Mukava ja reipas katsastusmies, joka kohteliaasti kertoi minulle autoni kunnon ilman, että jouduin sitä kyselemään. Palvelu oli luotettavan ja asiallisen tuntuista ja tulen varmasti käyttämään asemaa toistekin. Kiitos! (11.4.2011)

erittäin hyvää palvelua (8.4.2011)

Hyvä asiakaspalveu ja nopea toiminta. Vaikka autoni ei läpi kerralla päässytkään, niin ei siltikään jäänyt katkeruutta. Menen vielä toistekin ja perheen molemmat autot katsastetaan siellä. (20.3.2011)

Olen ollut erittäin tyytyväinen katsastusaseman toimintaan.Kaksi eri autoa olen katsastanut ja palvelu on asiallista ja ystävällistä sekä edullista muihin asemiin verraten.Ja autohan myös tarkastetaan huolella. Suosittelen. (31.1.2011)

Hieman skeptisenä menin uuteen katsastuspaikkaan, mutta epäilykset olivat turhia: mukava nainen toimistossa, joka maksutapahtuman jälkeen kehotti hörppäämään kupposen kahvia ja odottamaan seuraavaa vapautuvaa katsastusmiestä. Katsastusmieheksi tuli ________, joka ”karkean kuuloisesta sukunimestään huolimatta” oli todella ystävällinen ja rennon rauhallinen katsastaja. Hän kertoi selkokielisesti asioista ja vastasi kysymyksiini. Työn voi näköjään tehdä tarkasti, mutta silti asiakasystävällisesti. Tällaisia katsastuspaikkoja ja varsinkin katsastusmiehiä lisää!! Kiitos ja kumarrus, tulen toistekin käyttämään tätä paikkaa. (24.1.2011)

Ylimielinen katsastusmies, asiattomia kommentteja, asiakaspalvelutaito puuttui tyystin, liekö sitten syynä että olin viimesimpiä asiakkaita -> melkein sulkemisaika ja kiire kotio. (13.1.2011)

Ystävällinen ja nopea palvelu. Katsastutin perheen kaikki kolme autoa täällä. (12.12.2010)

Asiantuntemus onnetonta. Tuli käytyä kaksi kertaa kerralla. (16.11.2010)

Erittäin ystävällistä, asiallista ja nopeaa palvelua. Uskoisin tulevani tänne taas ensi syksynäkin! (15.11.2010)

en mene toiste. (26.10.2010)

Kiitettävää toimintaa alusta loppuun. Yställinen vastaanotto, asiallinen ja ripeä katsastusmies. Siistit tilat, kaikki ok. Tänne tulen varmuudella toistekin! (20.10.2010)

Nopeaa ja asiallista palvelua. EI turhaa nipottamista joka kasvattaa jorman otsaan. Ainut miinus on se että huomenna lauantaina suljettu (15.10.2010)

Tuli kokeiltua itselleni uutta asemaa ja tyytyväinen olen. Kiitos hyvästä ja ripeästä palvelusta, tulen toistekin! (23.9.2010)

nopeaa, ystävällistä ja ammattitaitoista palvelua, käyn uudestaan ja suosittelen toisillekkin. (23.9.2010)

Ystävällinen henkilökunta, nopea ja asiallinen katsastus. Tulen varmasti tänne uudelleen ensivuonna. (19.8.2010)

Asiallista toimintaa. Loistavat asiakaspalvelijat, varsinkin toimiston iloiset neidot. Ystävällistä palvelua kaiken kaikkiaan. Enkä kehu sen vuoksi, että helpolla pääsin. Uusiksi meni katsastus, mutta olen kiitollinen vaarallisen alustavian löytymisestä! (18.8.2010)

Toimistossa palvelu erittäin mukavaa ja tehokasta. Hallin puolella ei niin hyvää, katsastusmieheltä puuttui asiakaspalvelutaidot eikä kunnioitettu ollenkaan toisten omaisuutta. (17.6.2010)

Kaikin puolin hyvää ja asiallista palvelua. Suosittelen! (15.6.2010)

nopeaa, asiallista ja mutkatonta toimintaa, ammattimainen ote (15.6.2010)

nopee vaivaton kaikin puolin suositeltava (30.5.2010)

Erinomainen ja nopea palvelu. Siistit asialliset tilat (19.5.2010)

Nopeaa, ystävällistä ja asiantuntevaa. Myös katsastuksen osalta. Suosittelen! (12.5.2010)

Asiakaspalvelu sujuvaa ja ystävällistä. (21.4.2010)

Takaisin



Lisää linkkibanneri
kotisivuillesi

Haluatko mainostaa
tässä? Ota yhteyttä
palautelomakkeella.